Złote Szkoły Narodowego Banku Polskiego

Uczniowie klasy VII „a” wraz z wychowawcą, panią Joanna Kowalską wzięli udział w I edycji Programu – „Giganci Finansów Osobistych”. Celem Programu było przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów oraz rozbudzanie postaw przedsiębiorczych i prospołecznych. Uczniowie, tworzący Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej mieli do zrealizowania 3 zadania: spotkanie z ekspertem, lekcję z ekonomią i szkolną debatę.

Uczestnicy Programu mieli okazję spotkać się z dwoma ekspertami: panem Łukaszem Pastuszyńskim, przedstawicielem oddziału NBP w Kielcach oraz panią Kingą Szymkiewicz, absolwentką naszej szkoły, która obecnie pracuje jako specjalista ds. Public Relations. Uczestniczyli w lekcjach języka angielskiego i matematyki, na których w sposób interdyscyplinarny poszerzali swoją wiedzę w zakresie ekonomii. Na koniec wzięli udział w debacie, podczas której uczyli się wyrażać swoje zdanie na temat wartości oszczędzania.
Ponieważ klasie VII „a” przyświeca ważny cel na kolejny rok szkolny: zorganizowanie klasowej wycieczki, wiedza na temat planowania wydatków, sposobów zdobywania pieniędzy i oszczędzania na wyznaczony cel, będzie mogła być wykorzystana
w praktyce.
Udział w Programie był jednocześnie konkursem, w którym rywalizowało ze sobą prawie 400 szkół z całej Polski. W czerwcu ogłoszone zostaną wyniki. Trzymamy kciuki za wygraną!!!