WARTO INWESTOWAĆ W SIEBIE

Warto  inwestować w siebie…

Te słowa towarzyszyły uczestnikom spotkania z gośćmi, którzy odwiedzili nasza szkołę. Byli to – motocyklista – wielokrotny mistrz Polski w motocrossie i enduro, uczestnik Rajdów Dakar – Pan Maciej Giemza i Wójt Gminy Piekoszów – Pan Zbigniew Piątek – były mistrz Polski, trener kadry narodowej w kolarstwie i dwukrotny olimpijczyk. Obaj panowie opowiadali o swojej karierze sportowej i wielu sukcesach, które udało im się osiągnąć.

Galeria zdjęć!!!

Maciej Giemza to jeden z najlepszych polskich motocyklistów młodego pokolenia. Uprawia sporty motorowe od dwunastego roku życia. Wielokrotnie stawał na podium                    w Enduro i Cross Country. Największymi sukcesami w barwach zespołu Orlen Team były zwycięstwa w Pucharze Świata Cross Country Juniorów w 2017 i 2018 roku. Kilkakrotnie startował też w Rajdzie Dakar, który odbywa na pustyni w Arabii Saudyjskiej.

Sportowiec opowiadał o tym, co zainspirowało go do uprawiania tej dyscypliny sportu, jaki był jego znaczący sukces, który z nich jest dla niego najważniejszy oraz jakie trudności napotykał w swej karierze. Bardzo aktywni podczas spotkania byli uczniowie klas V- VIII zgromadzeni na sali. Pytali gościa między innymi o to, co motywuje go do wysiłku              i treningów, o jego przyjaźnie z kolegami – motocyklistami, jak wyglądają przygotowania                 do rajdu, czy jakie były początki jego sportowej drogi. Chcieli nawet wiedzieć, ile waży motocykl i jak wygląda strój rajdowy. Na te i inne pytania Pan Maciej szczegółowo i chętnie odpowiadał.

W drugiej części spotkania głos zabrał Pan Wójt, który opowiadał o swojej sportowej karierze. Kolarstwo zawodowe uprawiał dwadzieścia cztery lata, potem przez kolejne dziewięć trenował zawodników do kadry narodowej, tutaj także osiągając spektakularne sukcesy. Podkreślił, że jego droga do zwycięstw nie była prosta, determinowały ją upór                        i mocna motywacja. Uważa, że cechy, które wypracował będąc sportowcem, są bardzo przydatne w karierze samorządowca.

Obaj goście wielokrotnie podkreślali, ze w życiu najważniejsze są marzenia i pasje, które trzeba realizować. Sukces nie przychodzi łatwo, ale warto na niego bardzo ciężko pracować i czekać. Trzeba mieć jasno określone cele i dążyć do ich osiągnięcia, nawet, gdy nie zawsze jest łatwo.

Na koniec spotkania była mała niespodzianka, na którą czekali uczniowie. Pan Maciej Giemza zapalił motor, by młodzież usłyszała głośny warkot silnika i rozdawał autografy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *