Wycieczka Kraków i Auschwiz-Birkenau

Uczniowie klas VII, VIII a i VIII b wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się w czwartek 12 maja na wycieczkę. Wcześnie rano ruszyliśmy do Krakowa na spacer brzegiem Wisły i po wzgórzu wawelskim. Zobaczyliśmy dawny ośrodek władzy książęcej, biskupiej i królewskiej. Nie zabrakło oczywiście zdjęć ze strasznym Smokiem Wawelskim. Następnie udaliśmy się na Zamek Królewski i do bazyliki archikatedralnej św. Stanisława i św. Wacława. Mieliśmy okazję zobaczyć i „dotknąć” miejsc, w których ważyły się losy naszego narodu.
Docelowym miejscem naszej wyprawy był  niemiecki obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau. Trwająca trzy godziny żywa lekcja historii wywarła na uczniach ogromne wrażenie. W ciszy, skupieniu i z szacunkiem uczcili pomordowanych przez hitlerowców Polaków i Żydów osadzonych w tym strasznym miejscu. Uczniowie mogli zobaczyć to, o czym uczyli się na historii i czytali w literaturze wojennej na języku polskim.
Była to wycieczka pełna refleksji i zadumy.

Fotorelacja!!!