Dzień Edukacji Narodowej

Święto nauczycieli obchodzone jest w niemal wszystkich krajach świata, w Polsce Dzień Edukacji Narodowej potocznie nazwano Dniem Nauczyciela. Upamiętnia on rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej utworzonej z inicjatywy  króla Stanisława Augusta w 1773 roku, dokładnie 14 października.

To święto wszystkich polskich nauczycieli i pedagogów, którzy na co dzień dokładają wszelkich starań, by nauczyć swoich uczniów i wychowanków nie tylko tak elementarnych umiejętności jak pisanie, czytanie czy liczenie, ale także przekazać im najważniejsze wartości, którymi powinien kierować się człowiek. Uczą miłości do ojczyzny, wrażliwości na piękno świata, przyrody, literatury czy języka. Wyjaśniają, czym jest współczucie i empatia. Pokazują, że drugi człowiek jest najważniejszy. Wreszcie wskazują drogi, którymi młody człowiek może iść w dorosłe życie.

Pamiętając o swoich pedagogach, uczniowie naszej szkoły przygotowali wierszowane życzenia (kliknij tutaj).