ANDERSENADA

Dnia 18 kwietnia uczniowie klasy III wzięli udział w konkursie wiedzy o baśniach H. Ch. Andersena. Konkurs zorganizowała biblioteka szkolna z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Święto to zostało ustanowione na pamiątkę urodzin sławnego baśniopisarza, który urodził się  2 kwietnia.

W konkursie wzięło udział 10 uczniów a forma konkursu przypominała telewizyjne wydanie konkursu „Jeden z dziesięciu”.

Uczniowie w kolejnych etapach musieli wykazać się znajomością baśni pt. Calineczka, Brzydkie Kaczątko, Dziewczynka z zapałkami
i Królowa śniegu. Do finału zakwalifikowało się troje dzieci. Laureatami Andersenady zostali:

Wiktoria Giemza-  I miejsce

Daniel Błoński –  II miejsce

Julia Wojda –  III miejsce.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki a laureaci dodatkowo  piękne książki.

GRATULUJEMY !!!