Międzynarodowy Dzień Kropki w klasie „0”

15 ( września) klasa „0” w Szkole Podstawowej w Rykoszynie obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.

Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Kasia. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT.

Tego dnia również dostrzegliśmy kropki tam, gdzie nikt wcześniej na nie, nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce, bombkę choinkową, kolorową kulę, piłkę.Wspólnie z dziećmi bawiliśmy się też przy piosence o kropce i braliśmy udział w zabawie z „Twistami” śladem kropek.

W obchody Dnia Kropki włączyła się świetlica szkolna przygotowując dzieciom zabawę pod nazwą „Kropkowy zawrót głowy”. Biblioteka szkolna w tym dniu przeprowadziła akcję czytelniczą pod nazwą „kropka za książkę”. Każdy czytelnik wypożyczający książkę otrzymywał kolorową naklejkę z uśmiechniętą kropką.

BYŁO KOLOROWO, „KROPKOWO” I RADOŚNIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *