Wycieczka w nagrodę dla klasy V

26 kwietnia klasa V pojechała na wycieczkę. Uczniowie zrealizowali voucher na zwiedzanie Oceaniki – jednej z atrakcji Kompleksu Świętokrzyska Polana w Chrustach koło Zagnańska, który był nagrodą za zdobycie II miejsca w konkursie powiatowym BEZPIECZEŃSTWO NA PIĄTKĘ.

Fotorelacja!!!
Tego dnia dzieci miały możliwość zobaczyć i dowiedzieć się interesujących faktów o życiu wodnych organizmów z całego świata. Wykazały się też wiedzą w konkursie zorganizowanym przez przewodnika oprowadzającego ich. Prawidłowe odpowiedzi nagradzane były tajemniczymi kulkami, które po zwiedzaniu wykorzystali do nakarmienia rybek. Spotkanie z fascynującym podwodnym światem na długo pozostanie w ich pamięci, ale to nie koniec. Kolejnym punktem wyprawy był spacer po parku miniatur oraz podziwianie makiet przedstawiających najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w naszym regionie. Następnie młodzi podróżnicy przejechali autokarem do pomnika przyrody – Dębu Bartka w Zagnańsku. Poznali tam historię jednego z najstarszych drzew w Polsce. Oczywiście wszystko uwiecznione zostało na fotografiach. Następnie przeszli ścieżkę edukacyjną znajdującą się tuż obok wiekowego drzewa, gdzie mieli możliwość poeksperymentować oraz sprawdzić kolejny już raz swoją wiedzę. Po tak ekscytującej wycieczce zmęczeni, ale w dobrych humorach wracali do domu, po drodze snując plany na kolejne wyprawy.