105 rocznica odzyskania Niepodległości

W piątek 10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia  z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
11 listopada to wyjątkowe święto, które przypomina nam o naszej historii, o długiej drodze, którą przeszli nasi przodkowie, by odzyskać niepodległość. Uroczystość była dla nas szczególnie wyjątkowa, ponieważ w tym roku obchodzimy również 5. rocznicę nadania naszej szkole imienia Józefa Piłsudskiego. Wspólnie z nami dzień ten uczcili goście: Burmistrz Miasta i Gminy Piekoszów Zbigniew Piątek, Kierownik Referatu Edukacji i Obsługi Placówek Oświatowych w Piekoszowie Justyna Robak, Radny Rady Miasta i Gminy Piekoszów Zdzisław Grosicki, Sołtys miejscowości Rykoszyn Waldemar Kotwica, Przedstawiciele Rady Rodziców naszej szkoły Anita Podsiadły i Przemysław Błoński, Przyjaciel naszej szkoły Jerzy Walczak. Uczniowie pod opieką Beaty Szwarc i Sylwii Giemzy, we współpracy ze szkolnym chórem prowadzonym przez Jolantę Świebodzką, przygotowali wspaniały występ, który przybliżył zebranym trudną drogę jaką przeszła nasza Ojczyzna w drodze do niepodległości.O godzinie 11:11 przerwano akademię, aby wspólnie odśpiewać hymn w ramach akcji „Szkoła do hymnu”.
Na zakończenie Dyrektor Jolanta Laskowska wspólnie z gośćmi i przedstawicielami klas złożyła kwiaty i znicze pod pomnikiem naszego patrona Józefa Piłsudskiego.

11 listopada poczet sztandarowy reprezentował naszą szkołę podczas Mszy Świętej w intencji ojczyzny w Kościele Parafialnym w Rykoszynie i w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Piekoszowie.

Fotorelacja!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *