„Akademia Młodego Strażaka” w naszej szkole

8 października gościliśmy w naszej szkole wyjątkowych ratowników medycznych, którymi były dzieci z „Akademii Małego Strażaka”, ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Brynicy. Przyjechały one wraz ze swoimi instruktorami, panem Tomaszem Gruszczyńskim, dyrektorem szkoły oraz panem Michałem Wcisło na zaproszenie pani dyrektor Agaty Skalskiej oraz pani Jolanty Świebodzkiej, koordynatora projektu „Razem dla bezpieczeństwa w powiecie kieleckim”. Członkowie Akademii to dobrze przeszkoleni młodzi uczniowie, którzy doskonale opanowali zasady profilaktyki przeciwpożarowej, potrafią sprawnie przeprowadzić akcję ewakuacji oraz ratowniczą oraz wyposażeni są w profesjonalny sprzęt do ratowania życia.
Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zdobycia praktycznej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy. Mimo, iż to nie pierwsza taka akcja w naszej szkole, jednak przykład rówieśników wywarł szczególne wrażenie i wszyscy pilnie ćwiczyli oddechy ratunkowe, uciśnięcia klatki piersiowej oraz pozycję boczną ustaloną pod okiem instruktorów.
Galeria zdjęć!!!