Europejski tydzień sportu

Europejski Tydzień Sportu (ETS) to inicjatywa Komisji Europejskiej promująca sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień sportowy może zarówno zapoczątkować nowe działania lub opierać się na już istniejących i wielokrotnie praktykowanych. W obchody ETS wpisują się przedsięwzięcia o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym.
Celem tej ogólnoeuropejskiej kampanii pod hasłem  #BeActive
(Bądź aktywny) jest zachęcenie wszystkich, w tym dzieci i młodzież, do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.
Nasza szkoła również przystąpiła do tego projektu i  tym tygodniu odbyło się szereg akcji i działań promujących zdrowy, aktywny styl życia. Punktem kulminacyjnym tych obchodów  był czwartek 28 września, wtedy to odbyły się liczne sportowe rozgrywki międzyklasowe w rożnych dyscyplinach m.in. siatkówki, unihokeja, ringo. Ponadto uczniowie klas 1-6 przygotowali prace plastyczne na temat „Mój ulubiony sport”, dzięki temu powstała piękna wystawa.
Zwieńczeniem tego dnia był bieg dla wszystkich chętnych uczniów i nauczycieli pt. „Biegiem po naszej okolicy„.

Fotorelacja!!!