Gminny Konkurs Pięknego Czytania

Za nami już 17. edycja Gminnego Konkursu Pięknego Czytania zorganizowanego w ramach Tygodnia Bibliotek, który obchodziliśmy w dniach 8 -15 maja.
Celem konkursu była promocja czytelnictwa, budzenie zainteresowań wartościową literaturą dziecięcą, prezentacja własnych umiejętności, porównanie ich z umiejętnościami innych, rozwijanie zdrowego współzawodnictwa oraz kształtowanie umiejętności pięknego czytania.
Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów z kl. I – III. Zadaniem ich było jak najładniejsze przeczytanie wylosowanego fragmentu tekstu, a następnie udzielenie odpowiedzi na pytania. Komisja konkursowa oceniała wyrazistość czytania, rozumienie tekstu, dykcję i odpowiednią intonację. Nasi młodzi czytelnicy świetnie poradzili sobie ze stresem i zaprezentowali z bardzo dobrej strony, zajmując czołowe miejsca.
W kategorii klas pierwszych wyróżnienie otrzymał Miłosz Jardel. Uczeń klasy drugiej Marcel Podsiadły również imponował swoimi umiejętnościami i uplasował się na drugim miejscu. Wśród trzecioklasistów najlepszym okazał się Oskar Pawlikowski zdobywając pierwsze miejsce.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Fotorelacja!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *