XV Tydzień Biblijny i VII Narodowe Czytanie Pisma Świętego

W dniach od 23 do 29 kwietnia obchodzony był Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego tematem przewodnim były słowa: „Wierzę w Kościół Ojca, i Syna, i Ducha Świętego”. Celem tego wydarzenia było ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu każdego człowieka. Tegoroczne obchody rozpoczęło VII Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Przedmiotem lektury była Ewangelia według świętego Jana.

Nasi uczniowie postanowili przyłączyć się do tej wspaniałej inicjatywy. Na lekcjach religii przypomnieliśmy sobie, jak ogromne znaczenie ma Słowo Bożego w życiu każdego chrześcijanina. Wspólnie czytaliśmy i poznawaliśmy wyznaczone fragmenty Ewangelii. Uczniowie klas IV-VIII zostali także zaproszeni do osobistego rozważania krótkiego fragmentu Pisma Świętego, który mogli sobie wylosować z przygotowanego „Skarbca”. Uczniowie klasy VII podczas zajęć wykonali dla siebie „Skarbiec Słowa Bożego” z dużą ilością przygotowanych cytatów biblijnych, by móc codziennie sięgać po Słowo Boże, które ma być dla nich inspiracją.
Tydzień Biblijny powinien stać się impulsem do tego, żeby czytanie Pisma Świętego uczynić stałą praktyką w życiu. Nieznajomość Pisma Świętego jest bowiem nieznajomością Chrystusa, jak mówił święty Hieronim. Zachęcamy gorąco wszystkich do wspólnego, rodzinnego zgłębiania Słowa Bożego i poznawania tej niezwykłej księgi.

Fotorelacja !!!

Te wpisy mogą Cię zainteresować