Spotkanie ze sportowcem i podróżnikiem, Panem Tomaszem Sobanią

„Dobrze jest znaleźć sobie hobby, które tak człowieka wciąga i sprawia,
że z radością czeka się na
kolejny tydzień, zamiast ponuro liczyć dni.”

Uczniowie klas 5-8 mieli okazję poznać niezwykłego młodego człowieka, Pana Tomasza Sobanię, ekstremalnego maratończyka, podróżnika i autora książek, który opowiadał nam o tym, jak ważne jest w życiu posiadanie pasji. Ten niezwykły, młody człowiek ma już na swoim koncie trzy wydane książki, kilka maratonów (do Rzymu, Barcelony, Santiago de Compostella w Hiszpanii, bieg z Zakopanego do Gdyni), wiele odległych podróży oraz rejs po Oceanie Atlantyckim na pokładzie Daru Młodzieży. Przy okazji angażował się w pomoc chorym dzieciom i potrzebującym pomocy. Przekonywał nas, że warto być „kolekcjonerem chwil”, cieszyć się każdym momentem swojego życia, dążyć, aby te chwile były przeżywane w sposób pełny i wartościowy. Zachęcał, aby uwierzyć w swoje marzenia, nie poddawać się, gdy zdarzają się niepowodzenia, czego sam doświadczył, gdy w wieku 12 lat postanowił napisać i wydać swoją pierwszą książkę. Dzięki pracy nad sobą, rozwijaniu swoich zdolności i determinacji możemy naprawdę wiele osiągnąć.
Uwierz, że ty też możesz więcej!

W spotkaniu mogliśmy wziąć udział w ramach realizacji programu profilaktyki uzależnień, a zajęcia zostały sfinansowane ze środków GPPiRPA oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022-2023.

Fotorelacja!!!

Te wpisy mogą Cię zainteresować