Święto Edukacji Narodowej

Święto Edukacji Narodowej to wyjątkowy dzień, aby podziękować nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony w edukację i wychowanie dzieci i młodzieży. Z tej okazji 13 października w naszej szkole odbyła się akademia przygotowana przez uczniów z klasy V,  przy wsparciu szkolnego chóru. Młodzi artyści wcielili się w role nauczycieli i uczniów ukazując szkolne życie z przymrużeniem oka. Wszystko to okraszone było wesołymi piosenkami w wykonaniu naszych wszechstronnie utalentowanych uczniów!

Podsumowaniem programu artystycznego była piosenka wykonana wspólnie przez wszystkich uczniów.

Dziękujemy, dziękujemy,
całym sercem z całych sił.
Dziękujemy, dziękujemy,
za przeżycie szczęścia chwil.
Czasem w życiu brakuje tego słowa dziękuje,
co pomaga i innym i nam.
Po co w ciszy je więzić,
niech uleci najprędzej,
w tej piosence swobodnej, jak ptak.
Dziękujemy

Zapraszamy do galerii!!!

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor. Przypomniała, iż dokładnie 250 lat temu 14 października 1773 roku – na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego – została utworzona Komisja Edukacji Narodowej.

Edukacja to klucz do rozwoju, do osiągnięcia marzeń, do tworzenia lepszego jutra, a praca z dziećmi i młodzieżą to przyjemność i powód do dumy. Pani Dyrektor podkreśliła, jak ważna, choć różna, jest rola wszystkich osób tworzących szkołę – zarówno nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, jak i uczniów. Podziękowała wszystkim za ich zaangażowanie, determinację i poświęcenie, które przejawiają w codziennej pracy. Swoje słowa skierowała również do uczniów. Drodzy Uczniowie, Wy jesteście przyszłością naszego kraju, i to, co osiągniecie dzięki edukacji, będzie miało wpływ na naszą przyszłość. Bądźcie ciekawi, dociekliwi i nie przestawajcie dążyć do wyznaczonych sobie celów.
Zaprosiła na scenę wyróżnionych nauczycieli i pracowników szkoły. Pogratulowała również Pani Jolancie Hajduk, która otrzymała nagrodę burmistrza miasta i gminy Piekoszów.

Dziękujemy Wam, drodzy uczniowie za cudowne przeżycia! Bardzo cieszymy się, że mogliśmy wspólnie uczestniczyć w tak ważnym dla nas wszystkich dniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *