Uroczyste ślubowanie klasy pierwszej

5 października 2023r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej. W uroczystościach wzięli udział zaproszeni goście: Pan Burmistrz Miasta i Gminy Piekoszów, Kierownik Referatu Edukacji, rodzice, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie z klasy O, II i III.

Na wstępie prowadzący uroczystość uczniowie klasy czwartej przywitali wszystkich zebranych gości. Następnie pierwszoklasiści przedstawili część artystyczną, na którą składały się wiersze oraz piosenki. Po prezentacji umiejętności i wiadomości, pierwszoklasiści w pięknych biretach na głowach, w podniosłej atmosferze przed Pocztem Sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu Ślubowania Pani Dyrektor kolorowym ołówkiem dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia. Następnie pierwszoklasiści otrzymali prezenty od zaproszonych gości i uczniów klasy O, II i III.
Po burzy oklasków pierwszoklasiści wrócili do klasy, gdzie czekały na nich słodkości przygotowane przez rodziców. Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniane, radosne chwile.

Fotorelacja!!!