Wycieczka do Jaskini „Raj” oraz do Zamku Królewskiego w Chęcinach

W myśl hasła „Cudze chwalicie, swego nie znacie”, wychowawczynie klas VIa, VII oraz VIII zorganizowały 4 października wycieczkę do pobliskich Chęcin w celu zwiedzenia jednej z piękniejszych jaskiń w Polsce – Jaskini „Raj”. Wielu z nas poczuło się naprawdę jak w raju, gdy krok po kroku przemierzaliśmy 180 metrową trasę podziemnych korytarzy, podziwiając różnorodne formy naciekowe – stalagmity, stalaktyty, kolumny naciekowe i wiele innych. Taka lekcja geografii w terenie niezwykle nam się spodobała.
Galeria zdjęć!!!

Po krótkiej 10 minutowej (niczym przerwa szkolna) przejażdżce autokarem, rozpoczęła się kolejna lekcja, która miała miejsce na Zamku Królewskim w Chęcinach. Tym razem była to historia. Pan przewodnik zapoznał nas z faktami, dotyczącymi dziejów warowni, a także legendami z nią związanymi. Dodatkowymi atrakcjami były strzały z armaty, przymierzanie uzbrojenia rycerskiego oraz celowanie z łuku do tarczy.

Spacerkiem zeszliśmy ze wzgórza zamkowego do zabytkowej kamienicy „Niemczówki”, gdzie podziwialiśmy zbrojownię , makietę zamku, a także wystawę twórczości pana Marka Stefaniaka, pt.: „Świat igłą malowany”.

Na chęcińskim rynku kosztowaliśmy różnych smakołyków, które po wielogodzinnej, pieszej wędrówce, smakowały znakomicie. W autokarze zaś, nasza nauczycielka matematyki zorganizowała lekcję rachunków, w ramach obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, przypadającego właśnie w tym dniu.

Nad uczniami opiekę sprawowały panie: Joanna Kowalska, Beata Szwarc oraz Edyta Sochanowska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *