WYCIECZKA DO KAZIMIERZA DOLNEGO

Dnia 27 maja uczniowie klas czwartych, piątej i szóstej udali się wraz z wychowawcami i panią Jolantą Marzec, na zaplanowaną wycieczkę do Kazimierza nad Wisłą, jednego z najbardziej urokliwych zakątków Polski. Wyjazd z Rykoszyna był zaplanowany na godzinę szóstą rano, nikt się nie spóźnił mimo bardzo wczesnej pory.
Zwiedzanie Kazimierza uczniowie rozpoczęli od Muzeum Przyrodniczego, w którym obejrzeli wystawy poświęcone okolicznej florze i faunie oraz historii geologicznej nadwiślańskiej ziemi. Muzeum to jest umieszczone w starych nadrzecznych spichlerzach.
Kolejne punkty wycieczki uczniowie realizowali zgodnie z planem. Oglądali Kościół Farny z początków XIV wieku, ruiny zamku i basztę, rynek Starego Miasta ze słynną studnią. Z baszty zamkowej uczestnicy wycieczki podziwiali panoramę Kazimierza i okolic oraz zakola rzeki Wisły. Było co podziwiać.
Po spacerze po mieście uczniowie udali się Meleksami do wąwozów lessowych. Najsłynniejszy z nich to Korzenny Dół, w którym można było zobaczyć niezwykłe ściany, wysokie na kilka metrów, strome i pionowe niejako oprawione przez Matkę Naturę korzeniami i pniami drzew, przybierającymi niepowtarzalne formy smoków, węży czy maszkaronów. Ostatnim punktem wycieczki był rejs statkiem, po królowej rzek polskich – Wiśle.
Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni z wycieczki, humory dopisywały, mimo że od momentu wyjazdu z Rykoszyna, do chwili posiłku w Mac Donaldzie w drodze powrotnej, pogoda nas nie rozpieszczała. Cały dzień lało i wiał silny wiatr, ale będzie co wspominać. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej wyprawy.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *