XI Dyktando Niepodległościowe

Uczniowie naszej szkoły już kolejny raz wzięli udział w szkolnych eliminacjach do XI edycji Dyktanda Niepodległościowego  „Po  polsku o historii”. Zmierzyli się z trudnymi tekstami związanymi z historią naszego kraju. Uczniowie klasy VII i VIII pisali o roli plakatów propagandowych, a ci z V i VI opisywali tatrzańskich kurierów z czasów II wojny światowej.

Do rywalizacji o miejsce w etapie wojewódzkim stanęli: Katarzyna Kozioł, Gabriel Chrabąszcz, Mateusz Sobczyński, Kaya Nalik-Jaworska, Antoni Krzeszowski, Filip Porzuczek, Nikola Sornat, Wojciech Łapot, Jakub Chodynicki, Kinga Gos, Dominika Kozioł, Julia Skwarek, Kordian Sobczyk, Jakub Włodarczyk, Zofia Polit, Oliwia Milewska, Amelia Podsiadły, Tomasz Grabowski, Bartosz Wnuk i Radosław Gos.