Ogólnopolskie Wybory Książek

Biblioteka szkolna wzięła udział w akcji pod nazwą Ogólnopolskie Wybory Książek, jest to akcja organizowana przez branżowy miesięcznik „Biblioteka w Szko-le” wraz ze środowiskiem bibliotek z całej Polski.
Pierwsza edycja akcji odbyła się w 2015 r. i wzięło w niej udział ponad 450 tys. uczniów. W tegorocznej wzięło udział ponad 1600 szkół. Akcja miała na celu poznanie prawdziwych gustów czytelniczych dzieci i młodzieży oraz promocję czytania dla rozrywki i przyjemności. Uczniowie z Kółka bibliotecznego w dniach od 27 do 29 maja przekazali każdej klasie informacje dotyczącą wydarzenia. Po szkolnych korytarzach nosili transparent z plakatami informacyjnymi. Podobne plakaty umieszczono w budynku szkoły, na drzwiach biblioteki i gazetkach korytarzowych.

Fotorelacja!