Konkurs Recytatorski

,,I jeden z nas — to jestem ja,
którym pokochał. Świat mi rozkwitł
jak obłok, ogień w snach
i tak jak drzewo jestem — prosty.’’
„Spojrzenie”
Krzysztof Kamil Baczyński

W piątek 19 marca odbył się Konkurs Recytatorski dla uczniów z klas IV – VIII, wzięło w nim udział 12 uczniów z naszej szkoły.  Recytatorzy zmierzyli się z twórczością Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, pisarz ten został patronem roku 2021, 22 stycznia obchodziliśmy 100. rocznicę jego urodzin.

Walka była zacięta i bardzo wyrównana, komisja konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia. Po długiej naradzie wytypowano zwycięzców:

1. miejsce Piotr Szafulski, kl. VII b
  2. miejsce Diana Gos, kl. VII b
  3. miejsce Gabriela Pietrzykowska, kl. VIII

Wyróżnienia otrzymali: Marta Adach, kl. V; Nadia Lesiak, kl. VI; Wiktoria Wychowaniec, kl. VI, Marlena Woroch, kl. VII b.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy bardzo wysokiego poziomu i dziękujemy za wzięcie udziału. Nagrody dla naszych uczniów ufundowała pani dyrektor Agata Skalska.

Konkurs odbył się w ramach Świętokrzyskiego Tygodnia Kultury Języka, nasza szkoła włączyła się w działania, które zostały zgłoszone jako jedna z inicjatyw w województwie. Poza konkursem recytatorskim panie Teresa Piotrowska i Sylwia Giemza prowadziły zajęcia z uczniami naszej szkoły, najmłodsi wysłuchali legend i podań, rozwiązywali zagadki i rebusy, starsi zmagali się z łamańcami językowymi. Cały tydzień od 15 do 19 marca upłynął w naszej szkole pod znakiem dbania o kulturę języka.