DZIEŃ WOLONTARIUSZA W NASZEJ SZKOLE

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, obchodzony co roku 5 grudnia, jest świętem ustanowionym przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1985 roku. Celem jego obchodów jest pokazanie pracy wolontariuszy na całym świecie, docenienie ich wrażliwości, trudu i zaangażowania w niesienie dobrowolnej pomocy.

Z okazji tego święta członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowali w dniu 3 grudnia uroczysty apel dla klas V – VIII. Przybliżyli zebranym uczniom ideę wolontariatu, wyjaśnili co to jest wolontariat, kim jest wolontariusz i kto może nim zostać. Była to także doskonała okazja, aby dzięki przygotowanej prezentacji multimedialnej opowiedzieć o akcjach charytatywnych i działaniach realizowanych przez Koło Wolontariatu.
Pani Dyrektor Agata Skalska podziękowała szkolnym wolontariuszom za ich dotychczasowe zaangażowanie i wynikającą z potrzeby serca bezinteresowną pomoc. Życzyła dużo radości płynącej z czynienia dobra oraz wytrwałości i zapału do podejmowania kolejnych wyzwań.
Mamy nadzieję, że tematyka apelu zachęci innych uczniów do wspólnego działania i zasilą oni w przyszłości szeregi Szkolnego Koła Wolontariatu.

Galeria zdjęć !!!